Bakım Onarım

Bakım Onarım

Gündelik hayatta en sık kullandığımız teknolojik ürünlerin başında gelen otomobiller yaz- kış, yağmur-çamur demeden faydalandığımız araçlardır. Her türlü koşula karşı bizleri büyük zahmetten kurtaran otomobillerin düzenli aralıklarda bakım ve onarımlarının yapılması daha kaliteli bir sürüş imkanı sağlar. Yıl içerisinde çeşitli zamanlarda yapılabilen periyodik bakımlar ve olası arızalarda gerçekleştirilen onarımlar sorunsuz bir araç kullanım keyfi için gereklidir.

Otomobillerde Bakım Neden Gereklidir?

Otomobiller çeşitli parçalardan oluşur. Bütün parçaların düzenli bir şekilde çalışabilmesi için zaman zaman çeşitli kontrollerden geçerek sorun oluşturabilecek durumlar tespit edilmelidir. Otomobil bakımı ise bu konuda devreye giren bir hizmettir. Araçların içerisindeki parçalarda kullanıma bağlı olarak çeşitli arızalar meydana gelebilir.

Motor ve parçalardan pek anlamayan biri için bu arızaları fark etmek oldukça zor olabilir. Hatta arızaların fark edilmemesi nedeniyle araçlarda mali açıdan büyük zararlar meydana gelebilir. Araç hakkında bilgi sahibi olan kişilerin sorun oluşturabilecek durumları göz ardı etmesi de bir süre sonra daha büyük arızalara ve maddi harcamalara neden olacaktır.

Otomobillerde bakım yapılması ise araçta herhangi bir sorun oluşmadan önce bütün parçaların ve sistemlerin incelenmesi anlamına gelir. Henüz arıza oluşmadan yapılan bu bakım sayesinde ilerleyen zamanlarda oluşacak sorunlar erkenden tespit edilmiş olur. Bakım işlemleri sayesinde araçlarda daha büyük hasarlar oluşmaz ve kişiler için fazla harcamalar gerektiren arıza onarım çalışmalarına gerek kalmaz.

Otomobil Bakımınızı Nasıl Yapıyoruz?

Emotorange ekibi olarak araçlarınızın bakım ve onarım çalışmalarını profesyonel bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Özellikle aracınızın markasına ve modeline özel olarak deneyim geliştirmiş olan personellerimiz ile hizmet veriyoruz. Bu sayede aracınızdan anlayan ve bakım sırasında sorun yaşamayacağınız kişilere aracınızı teslim etmiş oluyorsunuz.

Araçlarda bakım çalışmalarını iki farklı şekilde gerçekleştiriyoruz:

 1. Periyodik Bakım

Araçların yılda bir kere genel olarak bakımdan geçmesi amacıyla oluşturulan periyodik bakım hizmetini istediğiniz zaman gerçekleştirebiliyoruz. Periyodik bakımlarda aracınızın şu alanlarda bakımını yapıyoruz:

 • Motor kontrolü

 • Yağ kontrolü

 • Araç lastiği kontrolü

 • Araç farı, ön cam ve sileceklerin kontrolü

 • Aracın iç döşemeleri ve kapı kilit kontrolü

 • Direksiyon kontrolü

 • Şanzıman kontrolü

 • Yakıt filtresi, hava filtresi ve polen filtresi kontrolü

 • Diğer değişim ve kontroller

Periyodik bakım hizmetimizde aracın farklı alanlarını da kontrol ediyor ve sorunlu olan kısımları sizlere bildirerek onarımını yapabiliyoruz.

 1. Ağır Bakım

Periyodik bakımdan farklı olarak aracın içerisindeki en ufak parçaların dahi kontrol edildiği bakımdır. Aracınızın periyodik bakımında yapılan işlemlerin hepsi ağır bakımda da uygulanmaktadır. Ancak ağır bakım esnasında aracınızın motor ve diğer aksamının bakımlarında detaylara inilmekte ve aracınızın performansı dikkate alınmaktadır.

Otomobil Onarım Hizmetinde Neler Sunuyoruz?

Otomobillerde bakımlar sırasında ya da aracın kullanımı sırasında oluşan arızalarda onarım çalışmasının yapılması gerekmektedir. Emotorange ekibi olarak otomobillerde onarım gerektiren her türlü sorunu detaylı bir şekilde incelemeye alıyoruz. Otomobillerde her parça birbirine bağlıdır ve bazı parçalarda görülen sorunlar aslında iç kısımda farklı bir parçanın deforme olmasından kaynaklanabilir. Bu yüzden onarım ekibi olarak aracınızın bütün sistemlerini inceleyerek arızaya neden olan sorunun temeline iniyoruz.

 • Otomobilinizde arızaya neden olan parça ve ya parçaların değişimi gerekiyorsa size bu konuda bilgi vererek değişimlerini gerçekleştiriyoruz.

 • Tamirat gerektiren durumlarda aracınızın markası ve modeli konusunda yeterli bilgi ve deneyime sahip personellerimizle onarım çalışmalarına başlıyoruz.

 • İlerleyen zamanlarda yeni arızalar verebilecek durumları da yaptığımız bakım hizmeti ile önlemiş oluyoruz.

 • Aracınızda arızaya neden olan kısmın bakım ve onarımının yapılmasının ardından çeşitli kontrolleri yaparak sorunun ortadan kaldırılıp kaldırılmadığını inceliyoruz.

 • Aracınızda arızaya dair herhangi bir sorun kalmadığında ise size teslimini yapıyoruz.

Bakım Onarım
×

Hoşgeldiniz WhatsApp Destek Hattı Online. Her Konuda Buradan Yazabilirsiniz. 7/24 Sizlere Hizmet.

Whatsapp Destek