Bmw Özel Servisi

BMW markalarının tüm modellerinin tecrübesine detaylarıyla sahibiz.

Araçlarınızın durumunu en son teknoloji bilgisayarlarımız ve tecrübeli ustalarımız ile belirleyerek, sizlerin görebildiklerinden fazlasını tespit etmekte ve tamir, onarım yapmakta, orjinal veya dilerseniz yan sanayi parçaları ile değiştirmekteyiz.

 

BMW Model Araçlar Düzenli Periyodik Bakım ve Servis. Elektronik – Mekanik Onarım. Acil Yol Yardım. Uygun Fiyatlar. Profesyonel Hizmet. Müşteri Memnuniyeti. Check-Up Hizmeti.

 

Emotorange BMW Servisi, aracınızın bütün programlı bakımlarında güvenilir, ekonomik ve servis garantisi kapsamında hizmet sunar.

 

 

Bilgisayarlı Arıza Tespit

Oto Arıza Tespit cihazıyla her marka ve model araç için bilgisayarlı arıza tespit cihazı kullanarak motordaki varsa arızaları tespit ediyoruz. Gelişen otomotiv teknolojileri ve araçlarda elektronik uygulamaların yaygınlaşmasıyla araç arıza tespit cihazlarıyla arızanın tespiti hem çok kolay hemde kesin sonuç vermektedir.

Araçlar üzerinde yeni sistemlerin giderek daha fazla kullanılması sebebi ile sadece profesyonel arıza tespit cihazı ile yeni sistemlere zarar vermeden güvenli ekspertiz hizmeti veriyoruz.

Bu sayede araç alım satımlarında tarafların güvenle alış veriş yapmalarının en önemli unsuru olan sağlam ya da arıza raporunu güvenle müşterilerimize sunabiliyoruz.

 

Oto Bakım Onarım

Servis & Bakım

Mekanik, Kaporta, Boya, Elektrik, Cam Kilit, Şase, Periyodik Bakım

Servis bölümü olarak marka gözetmeksizin tüm araçların bakım, servis ve kaporta boya hizmetlerini kalite standartlarına uygun bir titizlikle yapmaktayız. Şu an mekanik servis bölümünde aynı anda 6 araca, hizmet verebilme kapasitesine sahibiz.

 
 
 

ARAÇ KABUL:

Randevulu, Randevusuz araçlarınıza en hızlı servis kabulü; Kabul kontrol sistemi aracın kayıtlanması Araç Karnesi oluşturulması. Arıza veya bakım uzman kontrolü, Onarım bedelinin onarımdan önce tespiti onay alınması

TEKNİK CİHAZ:

Servis bölümümüzde elektronik motor test cihazları (Delphi, Lexia3 Diagbox, Launch)  teknik cihazlar ile aracınız en iyi şekilde Kontrolden Geçirilir.

MEKANİK SERVİS :

Son teknolojiye sahip servis ekipmanları ve uzman teknik kadromuzla hizmet veren mekanik servisimiz günlük toplam 20 araç bakım ve onarım kapasitesine sahiptir

 

Periyodik Bakım

Yağ değişimi

        Yağ değişimi neden önemlidir ve değiştirmezsem ne olur?

      Motor yağı belirli bir ömre sahiptir ve belli bir zamandan sonra yağlama özelliğini kaybeder ve kömürleşmeye başlar. Ve bu bozulma sonucu karbon artıkları ile kirlenme veya pis atık yağ birikmesi motorun ömrünün kısalmasına sebep olur. Eğer üretici firma tavsiyeleri doğrultusunda yağ değişimini yapacak olursanız bu riskler Hiçbir zaman motorunuzda oluşmaya başlamayacak ve ağır koşullarda çalışmaya hep hazır olacaktır.

 
 
 

Bu yağ değişim aralıkları uzarsa karbon atıkları yağ emiş ağzını tıkamaya başlayacak, yağ beslemesi azalacak ve sürtünme artacaktır. Daha sonra bu karbon artıkları motor havalandırma kanalları ile gaz kelebekleri ve EGR sistemine yürüyecek ve motor arıza lambanızın yanmasına sebep olacaktır. Devamında basınç düşmesi ve motorda hızlı aşınma olacaktır. Unutmayın her yaş değişimde mutlaka yağ filtresini de değiştirin ve bunları yağ kartına işletin.

       Motor yağı kontrolü

      Motor yağınızı en az ayda bir defa düzenli olarak kontrol edin. Unutmayın ciddi seviyede azalmış motor yağı ile veya yağ lambası yanarken bir dakikadan bile az sürede aracınızı sürmeniz ciddi masraflara sebep olacaktır. Eğer motorda yağ eksikliği tespit ederseniz yağı tamamlamanıza müteakip , bu azalmanın sebebini anlamak için servisinizi ziyaret edin. Daima uygun veya üretici firmanın tavsiye ettiği yağı kullanın. Otomobilinizi park ettiğiniz yeri ara sıra altında yağ izi var mı diye kontrol edin. Bu bile sizi muhtemel ağır hasarlardan koruyacaktır.

Sentetik veya standart yağ

       Sentetik yağın avantajı yüksek sıcaklıklara dayanması ve yağlama özelliğini kaybetmeden uzun süre çalışabilmesidir. Sıfırın altında sıcaklıklarda kalınlaşmamakta ve soğuk havalarda iyi motor yağlaması sağlamaktadır. Eğer yüksek kilometrede bulunan bir motorda ince sentetik motor yağı kullanıyorsanız buda yağ sızıntılarını arttıracak ve sizin ilk çalıştırmada pistonlardan vuruntu sesi duymanıza sebep olacaktır. Buradan yola çıkarak eğer düşük kilometrede veya turbo bir arabanız varsa ve bunu yüksek sıcaklık,aşırı yük, uzun aralıklı yağ değişimleri gibi ağır koşullarda kullanıyorsanız veya motorunuzda ekstra bir koruma istiyorsanız sentetik yağ sizin için iyi bir seçenektir. Fakat yüksek kilometre araçlarda sentetik yağ fazla verimli olmayacağı için bunun yerine düzenli değiştireceğiniz kalın madeni yağ kullanmanız daha faydalı olacaktır.

Bmw Özel Servisi
×

Hoşgeldiniz WhatsApp Destek Hattı Online. Her Konuda Buradan Yazabilirsiniz. 7/24 Sizlere Hizmet.

Whatsapp Destek